Wpis

środa, 18 lipca 2012

By Million Wires - "Letters To The Absent" (2012)

 

 

1.Minutes

2.Soon

3.Letters

4.Hurl

5.Filiżanki

6.Red

7.Nic

8.Ketonal

 

Zanim na dobre ucieknę stąd na miłe obcowanie z rzeczywistością muszę wspomnieć o płycie godnej uwagi. Byłbym skłonny okrzyknąć tę płytę debiutem roku. Mógłbym pokusić się o tytuł albumu roku. Nie zrobię tego jednak, bo Ania Ostafil już nie jest członkiem By Million Wires. Głos, który nadaje  zadumanym dźwiękom przestrzeń do unoszenia nas nad ziemią jest nieodzowną częścią muzyki jakiej poszukuję. Niemniej jednak te osiem kompozycji zabieram ze sobą w miejsca do których niewiele osób wpuszczam. Jednocześnie trzymam kciuki za pozostałych muzyków i życzę im by nadal malowali wasze cztery ściany wszystkimi odcieniami emocji. Po prostu wystarczy na chwilę uchylić im drzwi! Po kilku przesłuchaniach nie mogę oderwać się od "Soon" i "Hurl". Mam też nieodparte wrażenie, że miejscami słyszę tu wrażliwość mojej ukochanej płyty ubiegłego roku: The Boxer Rebellion - "The Cold Still". Jeśli będzie to zespół jednej takiej płyty, to ustawię "Letters To The Absent" obok płyty IWasACubScout z 2008 roku.

Teraz trochę z innej beczki. Uporządkowałem trochę wpisy rozsyłając je do odpowiednich kategorii. Wrócił skrypt ostatnich komentarzy dzięki s.z.y.m.o.n. i elastyczności BLOXa. Miałem zamiar opuścić ten wirtualny skrawek, ale jak widać wszystko wróciło do normy. 

                         

                          ***

 

Rok temu o tej porze przeżywałem trudne chwile. Nadal częściej mam w głowie obrazy jak umierała niż te jak żyła. Celebruję dlatego miejsca w których była szczęśliwa i czuła się najlepiej. Dlatego póki co wspomnienia o mamie zostawię dla siebie. 

 

Praga, Wrocław, Gdynia, Sopot, Gdańsk. Ile z tego uda się zrealizować? Tego nie wiem. Na pewno będzie o czym pisać, bo kieszeń na płyty w walizce przygotowana!

Pomyślności!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
danielkaszuba
Czas publikacji:
środa, 18 lipca 2012 12:53

Polecane wpisy

  • The End

    Ten blog powstał 26 stycznia 2007 roku. Wytrwał do 29 marca 2016. Pomyślności. Daniel.

  • R.E.M. - "Out Of Time" (1991)

    1.Radio Song 2.Losing My Religion 3.Low 4.Near Wild Heaven 5.Endgame 6.Shiny Happy People 7.Belong 8.Half A World Away 9.Texarkana 10.Country Feedback 11.Me In

  • Mancu - "Wyprawy" (1992)

    1.Wyprawy 2.Srebrne Koła 3.Obce Bóstwa 4.Ulica Pożądanie Inne Oczy 5.Błądzący Święci 6.Szukam Wciąż Dystansu 7.Piosenka Barowa 8.Cały Czas 9.Machu Picchu 10.Prz

Autorzy

Kanał informacyjny