Subiektywne Recenzje

 • wtorek, 25 grudnia 2007
  • Hey - "Mtv Unplugged" (2007)
   1.Fate
   2.A Ty
   3.Moogie
   4.Dreams
   5.Missy Seepy
   6.Ho
   7.W Imieniu Dam
   8.Angelene
   9.[Sic!]
   10.Mru Mru
   11.Luli Lali
   12.Candy
   13.Mimo Wszystko
   14.To Tu
   15.Cudzoziemka W Raju Kobiet
   16.Zazdrość
   17.Teksański

   Wychowałem się na koncertach z cyklu "MTV Unplugged".Na początku lat 90-tych gurowało MTV i wyraznie odcisnęło piętno na ludzi z mojego pokolenia.
   Do dziś w głowie mam występy R.E.M.,Pearl Jam czy Nirvany.Od kiedy powstały europejskie oddziały MTV ów stacja ewoluowała obierająć kierunek w stronę taniej rozrywki. Muzyka zeszła jednak na dalszy plan.Również polska MTV niewiele oferuje.Poza małymi wyjatkami-reaktywacją koncertów z cyklu "unplugged".
   Swietnym pomysłem było zaproszenie do takiego występu grupę Hey.To żywa legenda.Poniekąd wychowałem sie na ich płytach.Szczególnie na dwóch klasykach:"Fire" i "Ho!".Granie akustycznych setów odkrywa wszystkie słabości zespołow.Grupa Hey takowych nie ma! Nowe aranżacje starszych numerów naprawdę wypadły świetnie.Szczególnie smutny "Dreams" ożył i już żyje chyba nowym życiem.Napewno żyje...Repertuar wybrany moim zdaniem idealnie! Są tu prawie wszystkie moje perełki.No może brakuje jakiegoś przedstawiciela "Karmy",ale nie mozna mieć wszystkiego.Przepięknie wypadły nastrojowe ,poruszające ballady.A więc:"Ho", czy rewelacyjny "Mru-Mru".To moja ukochana pieśń Hey.Klasyka!!! Porusza...Nosowska śpiewa naprawdę niesamowicie czysto...Duety? Oczywiście,że duet z Chylińską w coverze Pj Harvey wyjątkowy...I nie mówię tu o sferze muzycznej.Wystarczy posłuchać zapowiedzi...My first name Angelene...Swietne...Muszę jeszcze wspomnieć o "Codzoziemce"...Uwielbiam ten kawałek.Tutaj naprawdę fajnie zagrany.Takie małe dwuminutowe cudeńko...A co zrobili z "Teksańskim".Niezły żart...
   Pewnie każdy ma swoje momenty na tym wyjatkowie zestawie.Grupa Hey niczym Perfect zaczęła łączyć pokolenia.To przepis na ponadczasowośc i nieśmiertelność.
   Wesołych Swiąt!


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 grudnia 2007 11:37

Autorzy

Kanał informacyjny