Subiektywne Recenzje

 • czwartek, 26 czerwca 2014
  • Nocny Supersam - "Plac Zabaw" (2014)

    

    

   1.Piksele

   2.Erotyk Warszawski

   3.Miasto - Ciasto

   4.Nienormowana Praca

   5.Miejsce Na Twoją Reklamę

   6.Pi - Kawa

   7.Nie Tęsknię

   8.Się Bawię

   9.Wrzawa

   10.Plac Zabaw

    

   Nie będę nadużywał spoconych metafor, ani powlekał z niezrozumiałych myśli, tudzież czerpał z atlasu epitetów o dobrym tonie. Wyrażę się wprost. Debiutancki album grupy Super Sam - "Plac Zabaw"  bawi, intryguje, zdumiewa i zaskakuje. Niczym Warszawa, która jest poniekąd główną inspiracją tej płyty. Natalia Fijewska - Zdanowska bawi się słowem, sprawnie opisując nie tylko codzienność, ale rzeczy, które w pędzie czasu trudno samemu dostrzec. Natomiast Agata Fijewska - Sękulska swym wspaniałym, intrygującym, ciepłym głosem, owymi słowami mierzy w nasze serca i za każdym razem  precyzyjnie trafia w czułe punkty. Nie będzie nic z przesady jeśli powiem, że ten album  na nowo zbudował w mojej głowie pewien obraz Warszawy, która kiedyś dość mocno wbiła się w moją głowę. Nie będzie nic z przesady jeśli powiem, że to po prostu rockowa płyta nawet wtedy, kiedy chilloutowy beat i szalenie inspirująca głębia klawiszy buduje nastrój "Pikseli". Nie będzie nic z przesady jeśli powiem, że to od kilku miesięcy jeden z moich najbardziej umiłowanych, krajowych nagrań! Nie będzie nic z przesady jeśli powiem, że "Nie Tęsknię" ma również wszelakie predyspozycje, by takowym się stać! "Dzisiaj się bawię w seksownej Warszawie...." Oj głośno śpiewamy to na imprezach! Nie mogę nie wspomnieć o Wawrzyńcu Dąbrowskim, którego głos wyśmienicie harmonizuje kobiecy. Nie będzie nic z przesady jeśli powiem, że wśród dziesięciu indeksów nie odnalazłem żadnej wątpliwej nuty! Zresztą, co ja Wam tu więcej będę wyciągał asów z mojego worka przesady i nie. Posłuchajcie! Tylko tyle i aż tyle.


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 czerwca 2014 19:06
 • wtorek, 17 czerwca 2014
  • Crowns - "We've Been Standing Still" (2014)

    

    

   1.Closed Mind, Closed Eyes

   2.Ocean's Floor

   3.Compass And Map

   4.Still Wanting

   5.Flawed

   6.We've Been Standing Still

   7.Finding Rest

   8.Dark Soil

    

   Co takiego mnie urzekło w debiutanckim albumie grupy Crowns, że poświęcam mu miejsce na stronie głównej? Cóż, nie ma to jak zadać pytanie samemu sobie, na które nie do końca zna się odpowiedź. Usłyszałem "Compass And Map" i skojarzenia powędrowały w rejony twórczości Death Cab For Cutie. Nie ukrywam, że cały czas odczuwam głód takiego grania. Jakiego? Panie, za dużo zadajesz sobie dziś pytań ...

   Możliwe, że tak grających zespołów jest cała masa. Możliwe, że w ostatnich latach  takich albumów powstało całe mnóstwo. Możliwe, że nikt nie zauważy tego zespołu, tej płyty. Jest coś niezwykle obiecującego w tej muzyce, że z każdym kolejnym przesłuchaniem mam coraz większe pragnienie słuchać tego albumu od początku. "Finding Rest" sprawia mi wiele przyjemności. Cały czas słyszę w tym wszystkim Death Cab For Cutie. Może przez ten głos Billy'ego? Znowu pytanie. Kończę zatem. 

   Odnajdźcie, posłuchajcie, spróbujcie. Kto wie, może odkryjecie dla siebie nowy, ulubiony zespół ?!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 17 czerwca 2014 10:43

Autorzy

Kanał informacyjny