Subiektywne Recenzje

 • środa, 18 lipca 2012
  • By Million Wires - "Letters To The Absent" (2012)

    

    

   1.Minutes

   2.Soon

   3.Letters

   4.Hurl

   5.Filiżanki

   6.Red

   7.Nic

   8.Ketonal

    

   Zanim na dobre ucieknę stąd na miłe obcowanie z rzeczywistością muszę wspomnieć o płycie godnej uwagi. Byłbym skłonny okrzyknąć tę płytę debiutem roku. Mógłbym pokusić się o tytuł albumu roku. Nie zrobię tego jednak, bo Ania Ostafil już nie jest członkiem By Million Wires. Głos, który nadaje  zadumanym dźwiękom przestrzeń do unoszenia nas nad ziemią jest nieodzowną częścią muzyki jakiej poszukuję. Niemniej jednak te osiem kompozycji zabieram ze sobą w miejsca do których niewiele osób wpuszczam. Jednocześnie trzymam kciuki za pozostałych muzyków i życzę im by nadal malowali wasze cztery ściany wszystkimi odcieniami emocji. Po prostu wystarczy na chwilę uchylić im drzwi! Po kilku przesłuchaniach nie mogę oderwać się od "Soon" i "Hurl". Mam też nieodparte wrażenie, że miejscami słyszę tu wrażliwość mojej ukochanej płyty ubiegłego roku: The Boxer Rebellion - "The Cold Still". Jeśli będzie to zespół jednej takiej płyty, to ustawię "Letters To The Absent" obok płyty IWasACubScout z 2008 roku.

   Teraz trochę z innej beczki. Uporządkowałem trochę wpisy rozsyłając je do odpowiednich kategorii. Wrócił skrypt ostatnich komentarzy dzięki s.z.y.m.o.n. i elastyczności BLOXa. Miałem zamiar opuścić ten wirtualny skrawek, ale jak widać wszystko wróciło do normy. 

                            

                             ***

    

   Rok temu o tej porze przeżywałem trudne chwile. Nadal częściej mam w głowie obrazy jak umierała niż te jak żyła. Celebruję dlatego miejsca w których była szczęśliwa i czuła się najlepiej. Dlatego póki co wspomnienia o mamie zostawię dla siebie. 

    

   Praga, Wrocław, Gdynia, Sopot, Gdańsk. Ile z tego uda się zrealizować? Tego nie wiem. Na pewno będzie o czym pisać, bo kieszeń na płyty w walizce przygotowana!

   Pomyślności!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   środa, 18 lipca 2012 12:53
 • sobota, 14 lipca 2012
  • Très.B - "40 Winks of Courage" (2012)

    

    

   1.The Goose Hangs High

   2.Strikes, Slips And Faults

   3.Like Is

   4.Something To Forget

   5.Woolgathering

   6.Head Or Tail

   7.Let It Shine

   8.Longing

   9.Hypercutter

   10.Wheels And Engines

   11.Lengthy Diatribe

   12.Golden Mean

    

   Co słychać? Dobrze słychać. Choć nie ukrywam, że latem nieco mniej spędzam czasu na słuchaniu nowych płyt. Nie inaczej jest w tym roku. Mam też wrażenie, że wszystkie najważniejsze płyty 2012 już się ukazały. Żeby dopełnić sens ostatniego zdania muszę wspomnieć o pięknym albumie Tres.B o którym starałem się milczeć tak długo jak to było możliwe. Chyba nie chciałem uczestniczyć w tej całej aurze zachwytów i błyszczących epitetów kroczących po czerwonych dywanach recenzentów. 

   Może powinienem okrasić ten wpis oczywistościami na temat Tres.B, które zdobią każdy początek wszystkich recenzji "40 Winks Of Courage". Wolę jednak w to miejsce napisać, że ten album precyzuje niemal idealnie mój gust muzyczny. To precyzyjne dźwięki naszpikowane emocjami. Niezamierzone, subtelne ukłucia sprawiają niezwykłą przyjemność. "Something To Forget", tak każdy ma coś o czym by chciał zapomnieć. "Longing" mógłby grać przez cały album i byłbym urzeczony! "Wheels And Engines" intryguje. "Lenghty  Diatribe" kołysze. Uwielbiam takie płyty gdzie artyści nie boją się umieszczać instrumentalnych plam! Może tej płycie brakuje kompozycji na miarę czegoś ponadczasowego, ważnego. A może jeszcze tego tutaj nie odkryłem? Odkrywanie pokładów emocji i nut zdolnych do korespondowania z duszą to najistotniejsze dla mnie rzeczy  w obcowaniu z muzyką.

   Znikam na jakiś niedługi czas. Znikam sprawdzić czy nadal jestem zalogowany w rzeczywistości ograniczonej ziemią i niebem. 

   Pomyślności!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   sobota, 14 lipca 2012 11:10

Autorzy

Kanał informacyjny