Subiektywne Recenzje

 • wtorek, 23 lipca 2013
  • Jonatha Brooke - "10 Cent Wings" (1997)

    

    

   1.Secrets And Lies

   2.Crumbs

   3.Because I Told You So

   4.Blood From a Stone

   5.Glass Half Empty

   6.The Choice

   7.Last Innocenct Year

   8.Shame On Us

   9.Genius For A Fool

   10.Ten Cent Wings

   11.Landmine

   12.Annie

    

   Nie ma lekko. Kupowanie ( w moim przypadku płyt) nadal wprowadza mnie w niebezpieczny stan euforii, choć coraz mniej jest pozycji, które chciałbym posiadać. Inaczej. Coraz mniej jest płyt w odwiedzanych przeze mnie salonach, których bym nie miał albo których posiadanie wprowadzało by mnie we wspomniany stan euforii. Coraz częściej natomiast penetruję półki bez jakiegokolwiek celu. Obserwuję ludzi. Przyglądam się im dyskretnie i odnoszę przyjemne wrażenie, że nie jestem w tym wszystkim odosobniony. Z tą różnicą, że zawsze znajdzie się ktoś obok, kto pomylił sklep z muzeum. Myślę, że i ja w innych oczach wyglądam tak samo (haha).

   Przyjmijmy, że po raz pierwszy w życiu usłyszałeś piosenkę "Because I Told You So" i zakochałeś się w głosie Jonathy Brooke. Ściągnąłeś płytę "10 Cent Wings" i okazało się, że "Shame On Us" i "Landmine" nie dają Ci spokoju, a "Annie" od tygodnia nie może wyjść Ci z głowy. Postanawiasz wyskrobać trochę pieniędzy w portfelu i udajesz się do salonu muzycznego z przekonaniem, że płyty takiej artystki muszą być dostępne w każdym sklepie. Szukasz pod literką "B" i nic. Naiwnie sprawdzasz pod literką "J" i znowu nic. Wracasz do domu i sprawdzasz znajome internetowe sklepy i również nic. Zaglądasz na allegro, a tam niby dwie płyty są, ale tej której zapragnąłeś akurat nie ma. Idź Pan w pizdu. Normalny dzień świra. (haha)

   Wszelakie opisane tutaj zdarzenia są fikcją. Ostatni egzemplarz tego albumu w Polsce kupiłem - Ja. Subiektywna Płytoteka obowiązuje nadal.

   Pozdrawiam :)

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 lipca 2013 10:28
 • poniedziałek, 22 lipca 2013
  • * * *

    

    

   Od dwóch lat staram się więcej myśleć o tym jak żyła niż jak umierała... Pamiętam ten wyraz twarzy i blask w oczach kiedy przy śniadaniu opowiadała sny o swoim zmarłym przedwcześnie tacie... Jem, piję, śpię i od dwóch lat pięknego snu wyczekuję...

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 lipca 2013 08:40
 • czwartek, 18 lipca 2013
  • Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach - "Karmelki i Gruz" (2011)

    

    

   1.Gwiezdna Tragedia

   2.Sen Kaskaderów

   3.Pistolety

   4.Tulipan i Ćma

   5.Wysokie Obcasy

   6.Dubrovnik

   7.Zegary

   8.Radio Morświnów

   9.Tornado

   10.Karmelki i Gruz

    

   Uwielbiam takie płyty, gdzie nieograniczona przestrzeń i swoboda do interpretacji przy jednoczesnej wierze artysty w moc swego przekazu, pozwalają uciec w abstrakcyjny świat pozbawiony grawitacji myśli. Karmię się płytami utkanymi z epitetów, które pozwalają na swobodne i nieograniczone zakłopotanie wszystkich cierpiących poetów. Intrygują mnie płyty w których temperatura emocji dźwięków powoduje nagły wyciek rtęci. Szanuję te płyty, które pozwalają hodować na ciele dreszcze w miejscach wcześniej niezlokalizowanych przez świadomość.

   Ta płyta taka jest. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 lipca 2013 09:55

Autorzy

Kanał informacyjny