Subiektywne Recenzje

 • czwartek, 30 października 2014
  • Rodriguez - "Coming From Reality" (1971)

    

    

   1.Climb Up On My Music

   2.A Most Disgusting Song

   3.I Think Of You

   4.Heikki's Suburbia Bus Tour

   5.Silver Words?

   6.Sundrevan Lullaby - Lifestyles

   7.To Whom It May Concern

   8.It Started Out So Nice

   9.Halfway Up the Stairs

   10.Cause

    

   Czy w roku 1971 znałeś Rodrigueza? Ups, rzeczywiście nie było Cię jeszcze wtedy na świecie. Zapewne twoich rodziców również, co? (haha). Czy w 1998 roku znałeś już Rodrigueza? Nie? Wiem!!! Poznałeś go w 2012, bo komuś na tym zależało w ten sam sposób jak wtedy, kiedy wskrzeszano go na potrzeby ludu RPA. Niemal w ten sam sposób jak wtedy, kiedy ktoś czuł długą potrzebę skrywania tajemnicy sprzedaży dwóch albumów artysty. Może Ty poznasz go dopiero tutaj, ale mnie akurat zależy tylko na tym by wyznać, że do dziś nie słyszałem żadnego albumu Boba Dylana, a w 2014 roku potrafię  zanucić niemal każdą piosenkę Rodrigueza. 

   Czego życzę i Wam.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 października 2014 18:36
 • poniedziałek, 27 października 2014
  • Muchy - "Chcecicospowiedziec" (2012)

    

    

   1.Robotyka

   2.Kurara

   3.Wróżby

   4.Zamarzam

   5.Poznań

   6.Ani słowa

   7.Wyjątkowo zwyczajnie

   8.Nie mów

   9.Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

   10.Bez noży, bez karabinów

   11.Łu

    

   O czym tu pisać, gdy nie ma się nic do powiedzenia? O czym pisać skoro nawet mucha się nie zjawiła i w zasadzie nie mam kogo zabić. Mógłbym chociaż zapełnić to miejsce barwnie opisując sen w którym strzeliłem selfie ze sławną nieznaną. Mógłbym zręcznie napisać o swej niezręcznej wyobraźni co wyolbrzymia, ubarwia, nagina i wybiela. Mógłbym zadeklarować na ten przykład, że nie biorę udziału w wyborach jako kandydat na którego mógłbyś nie oddać swego głosu. Wszak jakoby nie jesteś moim sąsiadem. Mógłbym w tym momencie wpaść na pomysł, by wkleić zdjęcie okładki płyty wraz z jej indeksami i wykrzyczeć jaki to dobry lub nie album. A że treść się dopełniła, więc trzepać piany na bezę już nie muszę.

   :)

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 12:27
 • niedziela, 19 października 2014
  • Stankiewicz - "Lucy And The Loop" (2014)

    

    

   1.Alone

   2.As I See

   3.Changes

   4.East

   5.Impair

   6.Miracles

   7.Lucy

   8.Soul

   9.Up

   10.Dancing With Balloons

    

   Konsekwentne kroki w obranym jakiś czas temu kierunku czynią dziś ze Stankiewicz artystkę, która potrafi nie tylko zabierać w intrygujące rejony swojej osobowości, ale również potrafi stworzyć świat w którym czujesz się dziwnie bezpieczny i nieosamotniony. Możesz oczywiście odrzucić całą historię Lucy i skupić się jedynie na konkretnych piosenkach, ale przecież nie od tego są koncepcyjne albumy, by je rozdzierać bez powodu. Jednocześnie nie chcę tutaj uprawiać kalkomanii i prawić mądrości o spójności, klimacie i estetyce muzycznej. To nie jest album dla kogoś, kto przypadkiem nucił piosenki z dwóch poprzednich albumów. To nie jest album dla kogoś, kto wymęczony codziennością ma ochotę odpocząć przy muzyce. Ten album wymaga pewnego skupienia i jasności umysłu. Ten album wymaga zaangażowania, nieprzespanej nocy, testosteronu, kofeiny ...czego życzę i Wam.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 12:52

Autorzy

Kanał informacyjny