Subiektywne Recenzje

 • środa, 11 listopada 2015
  • Charlie Haden & Pat Metheny - "Beyond The Missouri Sky" (1997)

    

    

   1.Waltz Of Ruth

   2.Our Spanish Love Song

   3.Message To A Friend

   4.Two For The Road

   5.First Dong (for Ruth)

   6.The Moon Os A Harsh Mistress

   7.The Precious Jewel

   8.He's Gone Away

   9.The Moon Song

   10.Tears Of Rain

   11.Cinema Paradiso (love theme)

   12.Cinema Paradiso (main theme)

   13.Spiritual

    

   Niczym niezmącony umysł. Ciało wolne od ułomności bólu. Cztery ściany z drzwiami i oknem szczelnie zamkniętymi. Ciut kofeiny o zapachu kawy. Szarość nieba i firan, w zależności co kto zaniedbał. Jesień. Pewne detale tworzą majestatyczną aurę. Aurę dogodną, niezobowiązującą aczkolwiek przyjemnie nachalną. 

    Lubię te powolne odkrywanie dyskografii Joni Mitchell, Milesa Davisa czy wreszcie Pata Metheny'ego. 

   Nie będę tutaj kumulował wszystkich informacji czy ciekawostek na temat tego albumu, które dostępne są na wyciągniecie każdego sprawnego palca wskazującego. Wszak przypadkiem nie jest ani tytuł tej płyty ani nic, co ludzkie, osobiste, intymne.

    "The Moon Is a Harsh Mistress" !

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   środa, 11 listopada 2015 11:33
 • wtorek, 03 listopada 2015
  • wieczór trzeciego dnia listopada

    

   Przywilejem człowieka osiągającego pewną dojrzałość jest zauważanie piękna w drobiazgach nad którymi wcześniej nawet by się nie pochylił. Odnoszę wrażenie, że z każdym rokiem piękniejsza ta nasza jesień. Księżyc jakiś taki większy i coraz częściej w pełni. W miejscu gdzie nadużywam najwięcej tlenu również jakby krajobraz coraz bardziej symetryczny. Nieważne. Sięgam po ulubione jesienne albumy niczym niedźwiedź szykujący się do zimowego snu. Uwielbiam te listopadowe wieczory skompilowane przez Marka Niedzwieckiego. Pomimo tego, że już od dawna nie po drodze mi z jego audycjami. W zasadzie od 16 lat odmierzam czas składankami Smooth Jazz Cafe. Od trzech Muzyką Ciszy.


    


    

   Wiem, że dla młodszych organizmów nie ma nic fascynującego w kupowaniu płyt czy winyli itd. Przekraczanie niezauważalnej granicy między obcowaniem z muzyką, a słyszeniem jej w ciszy jest nadal dla mnie fascynującym zajęciem. Może coraz mniej chce mi się o tym wszystkim pisać na blogu, ale nadal potrafię nieźle się pogubić.

   Pomyślności.

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 listopada 2015 18:21
 • poniedziałek, 19 października 2015
  • Kortez - "Bumerang" (2015)

    

    

   1.Pocztówka z Kosmosu

   2.Wracaj Do Domu

   3.Od Dawna Już Wiem

   4.Zostań

   5.Ludzie z Lodu

   6.Z Imbirem

   7.Niby Nic

   8.Uleciało

   9.Bumerang

   10.Dla Mamy

    

   Pamiętam te czasy kiedy ekscytowaliśmy się artystkami nasiąkniętymi testosteronem, a śpiewająca płeć męska była deficytem w naszym kraju. Dziś niczym nieskrępowani Panowie kradną serca swą wrażliwością i to nie tylko płci żeńskiej, a Kortez wydaje się mieć predyspozycje nawet do tego, by kraść poczytalność z głów.

   W dobrym tonie jest pisać dzisiaj o debiutanckim krążku Korteza - "Bumerang". Przeczytałem całą masę tekstów o podobnym charakterze. Oszczędzę Wam tu wszystkiego o czym już wiecie. Pokuszę się jednak o jedną szczerość. Nie słucham tych piosenek sam. Natomiast czerpanie radości z obcowania z nimi w towarzystwie osób dla których są ważne, to na tyle satysfakcjonująca sytuacja, że obawiam się o losy tej strony. Zresztą nie pierwszy raz. 

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 października 2015 11:47

Autorzy

Kanał informacyjny