Subiektywne Recenzje

 • poniedziałek, 12 października 2015
  • Carey Lander (1982-2015)

    

   Niby każdy z nas ma świadomość, że każdy dzień przybliża nas do śmierci. Niby. W sobotę obejrzałem "Chemię". W niedzielę w wieku 33 lat zmarła Carey. Myślę o mamie. O świadomości umierania. Niby każdemu wydaje się, że ją posiada. Niby.

   Nie będę epatować tym jak ważna jest dla mnie muzyka zespołu Camera Obscura. Każdy kto tu zagląda od kilku lat ma tą świadomość.

   Carey, rest in peace.

    

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 października 2015 17:02
 • piątek, 02 października 2015
  • Editors - "In Dream" (2015)

    

    

   1.No Harm

   2.Ocean Of Night

   3.Forgiveness

   4.Salvation

   5.Life Is Fear

   6.The Law

   7.Our Love

   8.All The Kings

   9.At All Cost

   10.Marching Orders

    

   Najpierw polubiłem ich za "The Back Room". Syndrom drugiej płyty w ich przypadku mnie nie dotyczył. Kredyt zaufania jakim ich potem obdarzyłem przerodził się w niezbyt dręczącą obojętność. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że właśnie wydali swój najgorszy album w karierze, ale kto obecnie takich nie nagrywa?

   Mroczny i hipnotyczny klimat "No Harm" oraz zgrabny "Ocean Of The Night" z Rachel Goswell w tle , to zaskakujące dobre zwiastuny albumu. Kiedy pomyślałem, że to może być ich "High Violet" (The National) wszystko legło i poległo w gruzach. Oczywiście każdy na własny użytek może bronić symfoniczne zapędy "Salvation" czy romantyczne zacięcie electro w "Life Is Fear". Ktoś może pomyśleć w tym czasie o Pet Shop Boys czy Depeche Mode, ale jak dla mnie to zupełnie bezpodstawne i na wyrost skojarzenia. W "The Law" ponownie pojawia się głos Slowdive. To jedyny dobry moment tej piosenki. "Our Love" z niezrozumiałym dla mnie falsetem Toma pretenduje do najgorszego momentu płyty. Te wszystkie elektroniczne smaczki z syntezatorowymi plamami zamiast przyprawiać o dreszcze, po prostu nużą. Oczywiście każdy na własny użytek może bronić 8 minutowego mutanta "Marching Orders". 

   Editors nagrali najgorszy album w karierze. Tym samym przestali być mi obojętni. Jest progres. To nowy początek dla Editors, nie tylko w moim przypadku.


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   piątek, 02 października 2015 09:12
 • niedziela, 20 września 2015
  • R.E.M. - "Collapse Into Now" (2011)

    

    

   1.Discoverer

   2.All The Best

   3.Uberlin

   4.Oh My Heart

   5.It Happened Today

   6.Every Day Is Yours To Win

   7.Mine Smell Like Honey

   8.Walk It Back

   9.Alligator_Aviator_Autopilot_Antimatter

   10.That Someone Is You

   11.Me, Marlon Brando, Marlon Brando and I

   12.Blue

    

   Michael Stipe przez lata upierał się, że żaden jego tekst nie jest autobiograficzny. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem "Blue" pomyślałem, że to koniec R.E.M. Pięć miesięcy później dokładniej przyjrzałem się okładce. Był 21 wrzesień roku 2011 ...

   Nigdy wcześniej i nigdy potem nie dostałem tylu wirtualnych wiadomości od ludzi, których do dziś nie spotkałem i pewnie nigdy już nie spotkam. Nieistotne. Dwa miesiące wcześniej zmarła mama i w zasadzie ta sprawa wydała mi się wtedy zupełnie nieistotna. "Automatic For The People" na długo wylądował w moim odtwarzaczu ...

   R.E.M. powstali 4 kwietnia 1980 roku. Zakończyli działalność 21 września 2011. W międzyczasie nagrali 15 albumów. Nie istnieją 4 lata. Schodząc ze sceny na własnych warunkach sprawili, że od tego czasu są największą rockową kapelą świata czy to się komuś podoba czy nie! Po "Collapse Into Now" nie tęsknię już za ich nową muzyką. Lubię pielęgnować w sercu ten czas, który spędziłem z nimi jako dziecko, nastolatek, facet. 

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 września 2015 10:19

Autorzy

Kanał informacyjny