Subiektywne Recenzje

 • wtorek, 29 marca 2016
 • środa, 23 marca 2016
  • R.E.M. - "Out Of Time" (1991)

    

    

   1.Radio Song

   2.Losing My Religion

   3.Low

   4.Near Wild Heaven

   5.Endgame

   6.Shiny Happy People

   7.Belong

   8.Half A World Away

   9.Texarkana

   10.Country Feedback

   11.Me In Honey

    

   W ponad dziewięcioletniej historii tego bloga wydaje mi się, że o tym albumie pisałem co najmniej dwukrotnie. Nieistotne. Minęło 25 lat od premiery "Out Of Time" i te okrągłe rocznice powoli zaczynają mnie dotyczyć. Nawet jeśli jako jedenastolatek nie znosiłem tego kolesia o dziwnym głosie, machającego dziwnie rękami co pół godziny w MTV. Z tamtego świata, rzeczywistości i mnie została jedynie ta niesłabnąca radość z obcowania z tymi jedenastoma piosenkami. Pewnie jeszcze do niedawna napisałbym wszystko co wiem i czuję o tym siódmym krążku R.E.M., ale wszystko się zmienia i nie musi być to kwestia 25 lat.

   Lubię obserwować profil Michael'a Stipe'a na instagramie. Ostatnie zdjęcie z Chrisem Martinem sprowokowało mnie do posłuchania w końcu ostatniego albumu Coldplay. I tak sobie myślę, że nawet jeśli kiedyś rockowcy nagrywali łagodniejsze płyty o charakterze pop, to miały one nie tylko charakter, ale po prostu znajdowało się na nich mnóstwo świetnych piosenek...


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   środa, 23 marca 2016 16:15
 • wtorek, 02 lutego 2016
  • Mancu - "Wyprawy" (1992)

    

    

   1.Wyprawy

   2.Srebrne Koła

   3.Obce Bóstwa

   4.Ulica Pożądanie Inne Oczy

   5.Błądzący Święci

   6.Szukam Wciąż Dystansu

   7.Piosenka Barowa

   8.Cały Czas

   9.Machu Picchu

   10.Przed Każdą Nocą

   11.Ella Se Va

   12.Piosenka Barowa Dla ...

   13. ...

    

   Nie będzie chyba nic z przesady jeśli pokuszę się teraz o przesadną szczerość. Album "Wyprawy" zespołu Mancu, to moja ulubiona polska płyta lat 90-tych. Pomimo nawet tego, że nigdy nie byłem przesadnym odbiorcą twórczości U2. Pomimo tego, że w tamtym czasie byłem na kolanach słuchając debiutanckich płyt: Hey, Wilków czy Tamerlane. Pomimo tego, że jako marny organizm przyklejony uchem do radioodbiornika, chłonąłem jak gąbka wszystko co pojawiało się na liście polskich przebojów Radia Wrocław, prowadzonej przez Marka Janotę.

   Mancu. Właściwie trudno powiedzieć dlaczego temu zespołowi nie udało się przetrwać. Trudno rozważać o powodach dlaczego ten debiut nie był tak spektakularny jak sukcesy pierwszych płyt takich zespołów jak Wilki czy Hey. Niemniej jednak wartość sentymentalna tej muzyki jest nieoceniona, a to w moim odczuciu największy sukces. Warto sprawdzić jak brzmią te piosenki po ponad 20 latach! Warto też sprawdzić kim jest człowiek, który skomponował większość utworów!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   danielkaszuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lutego 2016 10:43

Autorzy

Kanał informacyjny